poniedziałek, 7 marca 2011

Bohemia Regent Tmavy Leżak

Ciemniak o zapachu palonego słodu i gorzkiej czekolady. Można także wywąchać odrobinę chmielu. Gazowanie nieduże, ale za to piana obfita. Smak całkiem przyjemny. Zdecydowanie palony słód oraz kawowo-czekoladowe posmaki a w finiszu chmiel. Całość niesłodka i wyważona, choć typowo słodowe akcenty pobrzmiewają gdzieś w dalekim tle, ale skutecznie przykrywane miłą goryczką. Sam browar nie należy do wybitnych ale to piwo akurat całkiem udane. Na każdą okazję zważywszy na niewysoką zawartość alkoholu, który właściwie jest niewyczuwalny.
4.4 vol / B

Lwówek Książęcy

Zapach wyraźnie słodowy. Nagazowanie całkiem niezłe, piana więcej niż zwykła. Smak słodowy z chmielowymi akcentami, ale goryczka wyczuwalna. W przeciwieństwie do brata (Lwówek Piastowski) posmaki metaliczne nie występują. Nieco mniej treściwy, ale odrobinę ciekawszy i lepiej zharmonizowany. Wydaje się jednak że do zaspokajania pragnienia się nie nadaje, ale na dłuższe konsumowanie wieczorne, już tak.
5.4 vol / B

Samson 11

Pilzner z Czeskich Budziejowic o zapachu słodowym, adekwatnym nagazowaniu i niedużej piance. W smaku zdecydowana goryczka, wyrazisty chmiel, a nuty słodowe zaledwie w dalekim tle. Trunek orzeźwiający, na pragnienie idealny. Niestety wyczuwalne metaliczne posmaki niespecjalnie służą temu piwu. Gdyby nie one produkt byłby to całkiem udany choć z pewnością nie oryginalny, raczej ciążący w stronę wzorca niż próbujący przełamywać schematy.
4.7 vol / B-

Lwówek Piastowski

Zapach raczej słodowy. Moc całkiem spora choć niewyczuwalna w pierwszym planie. Nagazowanie raczej słabe. Smak także zdecydowanie słodowy z chmielem – wprawdzie wyraźnym, ale jednak grającym drugie skrzypce. Za to na podniebieniu mieszają się zarówno smaki słodowe jak i goryczka. Trunek to treściwy, ale nie całkiem orzeźwiający. Brak mu pewnej dynamiki, raczej w typie piwnej zupy. Ponadto ciągle pobrzmiewa gdzieś w tle zapach starej piwnicy, który pod koniec butelki wyraźnie dopuszcza do głosu alkohol.
6.2 vol / B-

Pardubicky Porter

Ciemny jak coca cola, zapach palonego słodu i karmelu, piana niezbyt duża, nagazowanie średnie, szybko ustępujące. W smaku ten klasyczny porter bałtycki jest całkiem zrównoważony. Wyraźny słód palony z nutką karmelu. Ponadto w tle czekoladowe posmaki i wyczuwalny na języku chmiel. Momentami przebija pewna cierpkość i jest to fajne – przełamujące słodkość. Bardzo klasycznie i całkiem nieźle. Alkohol niemal niewyczuwalny. Świetna propozycja na deser i jeden kufelek w knajpie. Do tego etykieta w przedwojennym stylu i dedykowany kapsel. Naturalnie że naturalnie warzone.
8.0 vol / B+

Bohemia Regent Prezident

Mocny lager z czech. Średnio nagazowany o zapachu chmielowo-słodowym, piana w normie. Smak zdecydowanie chmielowy, lecz chmiel jakiś taki nietrafiony. Mało to wszystko harmonijne. Niestety wyczuwalne są mydlane posmaki, które towarzyszą przy każdym łyku. Słód bardzo późno, gdzieś daleko w tle. Liche to piwo, ale plus za niewyczuwalny alkohol, którego trochę jest. W sam raz na szybką i tanią imprezę. Oczywiście u naszych południowych sąsiadów, bo u nas piwa nie uraczysz.
6.0 vol / C+

Dianello Snizeny Obsah Cukru

Budziejowicki pomysł na modne ostatnio piwo z obniżona zawartością cukru. Browar mieszczański wypuszcza całkiem niezłe piwo, chyba jedne z najlepszych w kategorii. Nieźle nagazowane, piana całkiem przyjemna, całość mocno orzeźwiająca. Klasyczny lager – wyraźna goryczka z aromatycznym chmielem z przodu i delikatnym słodem w finiszu, smacznie rozlewającym się na podniebieniu. Piwo zdaje się być minimalnie wodniste, ale to raczej norma przy tym ekstrakcie i manipulacjach przy cukrze. Smaczna propozycja nie tylko dla diabetyków.
4.0 vol / B

Primator Polotmavy

Całkiem udany Primator. Wyraźna i mocna goryczka, aromatyczny chmiel. Nagazowanie mocne, piana przyjemna, aromat słodowo-chmielowy. Akcenty słodowe daleko w tle, ale wyczuwalne i do tego całkiem smaczne oraz powracające po dłuższej chwili. Całość świetnie zbalansowana w stronę wyrazistego i wytrawnego lagera. Udany to trunek i warty uwagi z pewnością sprawdzi się przy różnych okazjach.
5.5 vol / B

Starobrno Medium

Jedenastka z Czech. Zapach silnie chmielowy, dobre nagazowanie. Absolutna pilznerowska klasyka. W pierwszej fazie uderza bardzo aromatyczny, przedni chmiel, później słód rozmazuje smaki na języku i podniebieniu. Idealny trunek na każdą okazje, świetnie zharmonizowany, bez posmaków, a do tego alkohol niewyczuwalny. Szkoda, że brak dedykowanego kapsla. Bardzo mocne B.
4.7 vol / B
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...