wtorek, 16 sierpnia 2011

Rostocker Bock Dunkel

Brat bliźniak piwa Bock Hell. Nawet zawartość alkoholu identyczna. Zapach palonego słodu, wysycenie średnie, piana również. Smak karmelowy i wyraźny aromatyczny chmiel na podniebieniu. Wszystko zatem takie samo jak w piwie bliźniaku. Być może jedyną różnicą pozwalającą uniknąć pomyłki (oprócz oczywiście barwy trunku) jest kolor dominujący na etykiecie i kapslu. Nie pozostaje nic innego jak piwo polecić do degustacji i obdarzyć go oceną w okolicy solidnego B.
6.9 vol / B

Rostocker Bock Hell

Zapach palonego słodu i jasny kolor. Koźlak? Oczywiście. Wysycenie średnie i taka piana. W smaku dominuje palony słód oraz akcenty chmielowe na podniebieniu. Piwo niezłe do celów degustacyjnych i nawet na biesiady, choć należy uważać na dużą dawkę alkoholu, który jednak nie jest wyczuwalny w trunku. Stąd możliwa zdradliwa konsekwencja większego spożycia. Niemniej jednak piwo bardzo solidne w typie północno-niemieckim. Nie ma co ukrywać, że przede wszystkim przeznaczone i stworzone dla  amatorów piw ciemnych. Nie ma tutaj szaleństw smakowych, raczej ciążenie w stronę wzorca. Po prostu solidne B.
6.9 vol / B

Schneider Weisse Tap 2 Main Kristall

Kolejna propozycja ze znakomitego browaru Schneider Weisse, tym razem Tap2. Intensywny zapach goździkowy, następnie bananowy. Przed nami krystaliczny weizen. A gdzie tradycyjne atuty? Cały ten klasyczny, ulubiony przez koneserów szlam, pełen dobrodziejstw natury? Niemniej jednak kristal to świetna propozycja na picie wprost z butelki na wieczornej imprezie. Schneider znany ze znakomitych pszeniczniaków i tym razem popełnił piwo wyśmienite. Idealna harmonia bananów i goździków podszyta mocnymi cytrusami. Do tego ogólne orzeźwienie i mamy najbardziej pożądany trunek na biesiadzie. Jak dla mnie browar trzyma bardzo wysokie standardy. Co piwo to niebiański trunek. Bardzo mocne B+.
5.3 vol / B+

Einsiedler Sächsisch Landbier Zwickel

Mętne piwo o słodowym zapachu. Piana obfita, nagazowanie raczej średnie. Smak bardzo świeży, początkowo kwaskowy z lekkim, aromatycznym chmielem i słodowym akcentami, bardzo intensywnymi na podniebieniu. Ponadto w dalekim tle bananowe posmaki. Pod koniec trunek włącza drugi bieg - goryczka staje się bardziej wyraźna, a całość dryfuje w stronę klasycznego, pełnego lagera. Znakomite piwo na każdą okazję, szczególnie na wieczorne biesiady i pragnienie. Mocne B+.
5.8 vol / B+
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...