piątek, 4 marca 2011

Proletaryat Ciemne

Słodowe piwo z delikatnymi chmielowymi akcentami, wyczuwalną goryczką. Wydaje się siostrzane do piwa Walońskiego, niemal identyczne, choć nieco mniej słodowe i bardziej chmielowe (ale może to efekt „drugiego piwa” – bowiem spożywane były jedno po drugim). Bardzo dobry napój i świetnie zestawiony.
6.2 vol / B+

Walońskie Ciemne

Bardzo słodowe piwo z delikatnymi chmielowymi akcentami, wyczuwalnymi w finiszu. Ten chmielowy składnik bardzo charakterystyczny dla browaru Czarnków. Nad wyraz dobrze zharmonizowane komponenty. Bardzo smaczny produkt. Wspólna rodzina z ciemnym noteckim, Proletariatem (jeśli to nie to samo piwo pod innymi nazwami).
6.2 vol / B+

Guinness Foreign Extra Stout

Bardzo wytrawny stout o znakomitym zapachu palonego karmelu. Goryczka bardzo mocna,  łatwo wyczuwalny chmiel, a zostaje to na podniebieniu jeszcze długo po przełknięciu. Niemal kremowe piwo dla koneserów, jedno z najlepszych w swoim gatunku. Do tego duża moc alkoholowa, która idealnie współgra z wytrawnością. Mniej więcej w połowie kufla pojawiają się nieśmiałe akcenty słodowe. 
7.5 vol / A-

Skalak Svetly Lezak Premium

Pilzner mocno chmielowany, właściwie bez akcentów słodowych, choć w początkowej fazie jakby coś  świtało, ale goryczka zaraz to przykrywa.. Niezłożony, prosty smak, choć bez nagany ale jednocześnie i zaskoczenia. W składzie cukier (po co?). Idealny na zgaszenie pragnienia i szybkie biesiady (dość duży woltaż).
5.3 vol / B-

Urpiner Leziak Vycapny Tmavy

Mocno czekoladowy z wyraźnymi posmakami palonego słodu. Goryczka sprawia naprawdę miłe wrażenie. Gorzka czekolada… Niestety piwo dosładzane sacharyną, choć słodkość – mimo wyczuwalności – nie jest przytłumiająca. Delikatny „ciemniak” dla gustujących w słodko-gorzkich smakach.
4.5 vol / B

Ciechan Wyborne

Lager z mocno zaznaczonym chmielem, nawet nieco przez to „techniczny”. Akcenty słodowe wyczuwalne jedynie w nosie, kiedy gaz utlenia się w ustach (a całość nagazowana nieźle). Poza tym niezbyt wiele czuć – nazbyt to wodnisty jednak trunek, choć bez szczególnej nagany.
6.2 vol / B-
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...