wtorek, 1 marca 2011

Kelt Vycapny

Klasyczny lager. Spokojny o długim, przyjemnym finiszu. Smaczna woda i łagodna goryczka. Średnio gazowany z pianką adekwatną. Idealny na upały i do posiłków. Bez szaleństwa w ramach receptury. Zawartość alkoholu niewysoka co skłania do częstszych konsumpcji.
4.2 vol / B

Corgon Tmavy

Ciemne piwo o zharmonizowanym smaku. Idealnie sąsiaduje ze sobą delikatna goryczka i słodkość palonego jęczmienia. Nie jest to za słodkie i chmiel fajnie pobrzmiewa. Piwo na wieczór i deser jak znalazł, a niska zawartość alkoholu predestynuje go do większego ilościowo spożycia w czasie długiej rozmowy. Mocne B.
4.0 vol / B

Becks

Mocno gazowany, lager. „Dzięcioł” do zaspokojenia pragnienia. Nic więcej. Typowy koncerniak, bez charakteru, bez charakterystycznego chmielu, wielce rozwodniony i z niewyraźnym słodem. Do tego warzony w Polsce na licencji. Nic z tego nie będzie ani w ojczyźnie Becksa ani tutaj. Masówka.
5.0 vol / C

Topvar Svetly Leziak

Słowackie piwo z charakterem.Goryczka łagodna, ale wyraźna do tego oczywiście słód. Całość wyważona i godna uwagi. Piana utrzymuje się należycie długo, nagazowanie mocne. Świetny trunek na biesiadowanie i do posiłków.
5.0 vol / B

Smadny Mnich

Łagodne piwo o delikatnym smaku. Idealny do posiłków i biesiadowania. Klasyczny lager ze Słowacji o dobrze zharmonizowanym smaku. Czuć i chmiel i słodowe akcenty. Wydaje się to niemal aksamitne. Ciekawa propozycja choć nie wybiegająca poza schemat.
4.3 vol / B

Martiner Original

Bardzo zharmonizowany lager. Smaczna woda i łagodna goryczka, wyraźny chmiel i słodowe smaki w finiszu, na czubku języka. Piwo warte uwagi (jeszcze), zwłaszcza, że to jedna z ostatnich okazji do degustacji - właściciel Heineken zamyka browar i będzie produkował Martinera gdzie popadnie i zapewne jak popadnie, co uczyni tę markę jedną z wielu koncernowych świństw.
4.6 vol / B

Kachelmann Classic

Wodniste (co zrozumiałe) ze słodkawym posmakiem. W finiszu ujawnia się chmiel, ale całość podszyta zatęchłym ziarnem. Jakby ze starej piwnicy. Albo trafiłem na nieudany egzemplarz, albo udało się za południową granicą opracować recepturę, która dorównuje polskim "specjałom".
3.3 vol / C
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...