sobota, 14 maja 2011

Störtebeker Pilsener-Bier

Zapach słodowy i chmielowy. Wysycenie więcej niż średnie, piana obfita i bardzo długo się utrzymuje. Smak głęboko chmielowy, ta przyjemna goryczka długo trzyma się podniebienia, by po dłuższej chwili ustąpić na rzecz słodu. Piwko dla koneserów niemieckiego chmielu. Idealnie gasi pragnienie i nie pozostawia żadnych zbędnych posmaków. Klasyczny pilzner zza Odry, do powtórzenia przy niejednej okazji. Warto zwrócić uwagę na morską etykietę, która jest częścią całej serii.
4.9 vol / B+

Freibergisch Jubilaums Festbier

Kolor typowego pilznera, piana początkowo duża, opada po chwili do średniej wielkości. Zapach raczej słodowy, ale przyjemny. Smak natomiast mocno chmielowy ze słodem ujawniającym się na podniebieniu, Jednym słowem typowy niemiecki lager, ale solidnością przewyższający swoich czeskich braci. Na każdą okazję, wyłączając degustację. O etykiecie można powiedzieć tyle co o dobrej ciotce... He he. Wielu będzie się podobać, niewielu zapadnie w pamięć. Kto wyczuje posmaki alkoholowe ten mistrz (pomimo wysokiego woltażu).
5.8 vol / B

Ettaler Kloster Edel Hell

Skoro hell to znaczy się niemiecki pilzner. Piana więcej niż średnia, długo się utrzymuje. Zapach czysto słodowy. Smak nieco płaski, choć wyraźna goryczka i słód na języku pojawiają się bez zastrzeżeń, dodatkowo jakieś zbożowe akcenty ale być może odczuwane ze względu na poprzednie tego wieczoru degustacje. Niemniej jednak całkiem przyzwoity to jest lager. Typowy landszaftowaty etykiet, czyli niemiecka solidność (i cóż więcej chcesz do cholery?). Na każdą okazję w większej ilości, niemniej jednak decydując się na degustację można się srogo zawieść. Duży plus za absolutną podjazdowość - alkoholu nie masz prawa wyczuć, ale w koordynacji pozostawia swoje balansujące z grawitacją ślady...
5.2 vol / B

Ur-Krostitzer Feinherbes Pilsner

Nienaganny pilzner o łagodnym smaku. Zapach przyjemny chmielowo-słodowy, kolor złoty. Piana obfita i długo się utrzymująca, wysycenie całkiem spore. Smak jak już wspomniałem łagodny, goryczka głęboka ale nienachalna, słód pozostaje na języku przez długi czas i pozostawia bardzo ciekawe wrażenia. Całość ogólnie lekka, przyjemna, na upalne dni lub długie sączenie, czy do posiłków - jednym słowem trunek na każdą okazję. Oczywiście wytworzony zgodnie z prawem czystości, zatem posmaków nie ma tu żadnych. Na opakowaniu prawdopodobnie król szwedzki Gustaw II, czyli po niemiecku solidnie. Bardzo smaczne piwo!
4.9 vol / B+

Weltenburger Kloster Barock Dunkel

Niemiecki ciemniak o wyraźnym słodowym zapachu - w typie kawy zbożowej. Wysycenie średnie, piana w miarę obfita. W smaku naprawdę porzadny dunkel, złożony i pełny. Da się wyraźnie odczuc kawowe smaki, ponadto bardzo przyjemny słód, trochę palonych akcentów oraz chmiel przyjemnie aromatyczny. Dla zwolenników typowego ciemniaka będzie to propozycja przełamująca nieco schemat, natomiast dla zwolenników pilznera, będzie nieźle ale posmaki zbożowe niespecjalnie przekonują do kolejnego spożycia. Dla mnie natomiast bomba. Plus za słód, zbożowy, ale bodaj po raz piewrwszy jest to zbożowość wyrafinowana. Bardzo ładny dedykowany kapsel.
4.7 vol / B+
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...