sobota, 26 marca 2011

Berliner Marz Weekend

Karg Weißbier

Niemiecki weizen w pękatej butelce w starym stylu, w Polsce niestety już niespotykanym. W zapachu banany w parze z goździkami. Niezłe wysycenie i piana godna uwagi. W smaku wyjątkowo lekkie i orzeźwiające. Dominują akcenty bananowe, a goździk pojawia się raczej w tle. Drożdże bardzo łagodne i ledwie zaznaczone. Piwo delikatne i owocowe, można nawet odnieść wrażenie zbytniego rozwodnienia. niemniej jednak trunek to bardzo przyjemny do częstego stosowania.
5.0 vol / B

Kirsch Bier

W zapachu wyraźnie wyczuwalne owoce - dzika róża, wiśnia a nawet odrobina śliwki. Małe wysycenie, piana niezbyt obfita. Smak rzadko spotykany będący krzyżówką owocowego syropu i delikatnego chmielu, który po prawdzie występuje w dalekim tle. Słodowe akcenty pozostają na języku. O charakterze decyduje oczywiście wiśniowy syrop stanowiący naturalne uzupełnienie zawartości trunku. Doszukać się ponadto można posmaków dzikiej róży i suszonej śliwki. W dalekim tle, kiedy owocowy smak ustępuję, pojawia się chmiel i słód typowy dla piw jasnych. Całość jednak za nadto deserowa i słodka, ale w kategorii piw wiśniowych pierwsza klasa.
4.8 vol / B-

Franziskaner Weissbier Naturtrüb

Zapach klasyczny, bananowo-goździkowo-drożdżowy. Trunek średnio mętny, do tego niezłe wysycenie i obfita piana. Czyli wszystko co należy wymagać od pszenicznego piwa. Smak kwaskowaty i wyraźnie orzeźwiający. Komponenty znakomicie zestawione. Nic dodać nic ująć. Wyczuwalne na równi posmaki bananowe jak i goździkowe a wszystko okraszone delikatnymi drożdżami. Dla dociekliwych i szukających więcej wrażeń warto dodać, ze w tle można wyczuć klasyczny słód i chmiel. Świetny weizen na każdą okazję.
5.0 vol / A-

Veltins

Pilzner z Niemiec w butelce typu bączek dodatkowo ozdobionej wytłoczeniem z nazwą piwa. W nosie kręci zapach aromatycznego chmielu. W smaku chmielu mniej, ale wyczuwamy jego głębię. Słód delikatny, objawia się w długim finiszu. Piwo w typie goryczkowatych, o pełnym smaku pilznera i w całości wypełniające swoją rolę - czyli zaspokojenie pragnienia i biesiady. A poza tym to świetny lager!
4.9 vol / B+
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...