poniedziałek, 28 lutego 2011

Okocim Pszeniczny


Bardzo wodniste z wyraźnie odczuwanym alkoholem. Lekko kwaśne, zaledwie posmak pszenicznego. Typowe smaki bananowe i goździkowe jakby gdzieś się ulotniły. Przysłowiowy produkt dużego browaru stworzony bez tradycji by zaspokoić „modę”. Jedno z najgorszych pszenicznych piw jakie smakowałem. Omijać szerokim łukiem.
5.0 vol / C

Estrella Damm

Lekkie, mocno gazowane. Lager zupełnie przeciętny. Mało aromatyczny „dzięcioł”. Nie wart powtórzenia i rozpisywania się. Właściwie zastanawiam się czy to jeszcze jest piwo, czy tylko korzysta z przywileju nazwy bazującego na technologii produkcji (a już na pewno nie recepturze i materiałach). Jedyny plus to ciekawa szata graficzna. Jednak w tym przypadku opakowanie niespecjalnie pomaga.
4.6 vol / C

Kilkenny Irish Beer

Irlandzki lager z lekką goryczką i aromatycznym słodem. Wyważony smak w świetnych proporcjach. Idealny na rozbudzenie apetytu i spokojne biesiady. Irlandia niespecjalizująca się w jasnych piwach potrafi również i takowe uwarzyć. Szkoda że bardziej z jasnych gatunków na zielonej wyspie pija się piwa w rodzaju Becksa niż rodzimego Kilkenny. Jeden z najfajniejszych lagerów jakie przyszło mi pić.
4.3 vol / A-

Svyturys Ekstra

Bardzo łagodne z dalekim posmakiem pszenicznego piwa. Gazowanie dość wysokie, piana wyraźna. Do tego specyficzne tło ryżowe, przez co akcenty słodowe wyraźnie podkreślone. Ciekawa propozycja na każdą okazję.
5.2 vol / B+

Staropramen Premium Beer

Lekkie i orzeźwiające. Pilzner, który wyróżnia się estetyczną etykietą i zieloną butelką. Goryczka łagodna, słód wyczuwalny. Dobre do posiłków ale z biesiadowaniem może być różnie. Przesyt w tym przypadku zapewne nie posłuży.
5.0 vol / B-
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...